Tej Gonza je soustanovitelj in direktor Inštituta za ekonomsko demokracijo, kjer dela na lastniškem prestrukturiranju podjetij, raziskovanju dobrih praks, zakonodajnih predlogih na področju solastništva zaposlenih in mednarodni diseminaciji.
Gonza je diplomiral je na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, študij pa je nadaljeval v Rotterdamu in magistriral s področja filozofije in ekonomije na priznani univerzi Erasmus. Trenutno na Univerzi v Ljubljani zaključuje doktorat, v katerem se ukvarja s primerjalno analizo različnih modelov notranjega lastništva. Sodeloval je pri številnih mednarodnih raziskovalnih projektih, leta 2021 je postal tudi gostujoči raziskovalec na univerzi Rutgers v New Jerseyju.
Gonza je prepričan, da je prihodnost inkluzivnega gospodarstva visoke dodane vrednosti prav v lastniških strukturah, ki v dobičke in soodločanje vključujejo bolj široko koalicijo deležnikov, predvsem zaposlenih, pri tem pa je ključno vprašanje mehkega prehoda. V odnosu do tega vprašanja je Gonza sokreiral koncept evropskega ESOP-a, ki je v tujini najbolj razširjen in najbolj uspešen model za odkup podjetij s strani zaposlenih. Uspešna implementacija modela v slovenskih podjetjih je Slovenijo postavila na zemljevid politik lastništva zaposlenih, danes Gonza v okviru Inštituta sodeluje tudi z institucijami EU, kot sta Evropska komisija in Evropska investicijska banka.